Skip to main content

Pandemi Risk Yönetimi

Görevliler, Mezunlar ve Misafirler

Görevliler 

Kampüste görev yapacak tüm paydaşlarımızın, akademik, idari personel ve hizmet alınan firma çalışanlarının aşı durumları ve HES kodları günlük olarak kontrol edilmektedir.

 

Mezunlar ve Misafirler

Tören gününde kampüsümüze girişler, mezunlarımız tarafından belirtilen katılımcı listeleri esas alınarak yapılacaktır. Katılımcı listelerinde ismi olmayan mezun ve misafirlerimizin tören alanına girişleri mümkün olamayacaktır.

 

Tüm katılımcılarımızdan, aşı durumlarını, aşı olmayanların PCR sonuçlarını başvuru platformuna yüklemeleri istenmiştir.

 

Katılımcıların tümünden mezuniyet günü geçerliliği olan HES kodunu cep telefonlarındaki güncellenmiş HES uygulamasından QR kod olarak göstermeleri beklenmektedir.

 

HES Uygulaması Mobil Ayarları

Giriş kontrol sırasında beklememek için lütfen cep telefonunuzu, güncellenmiş HES uygulamanızı açık tutunuz ve kimliğinizi hazır bulundurunuz.

 

Hayat Eve Sığar uygulamasının Ayarlar sekmesinden risk, aşı, hastalık, test statülerinin açık olduğundan lütfen emin olunuz.

 

HES kodu sorgulama alanından HES kodunuzu sorgulayınız. "RiSKSiZDiR, KiŞiNiN AŞI/BAĞIŞIKLIK/TEST VERiLERi iÇiŞLERi BAKANLIĞI GENELGESiNE UYGUNDUR." olduğunuzu kontrol ediniz.

HES

Aşıları tamamlanmamış katılımcıların, HES ve kimlik kontrollerinin yanı sıra son 24 saate ait negatif PCR sonucunu tören gününden bir gün öncesinde açılan başvuru sistemine yüklemeleri gerekmektedir. PCR testi ibraz etmesi gereken davetlilerimizden sonuçlarını önceden yükleyemeyenler, giriş kontrolleri sırasında e-nabızdan veya basılı olarak gösterebilirler.

 

HES sorgulaması “Riskli” çıkan veya aşısı olmayıp negatif PCR sonucu ibraz edemeyen mezun ve misafirlerimiz kampüse alınmayacaklardır.

 

“Riskli” mezun veya misafirlerimiz ile aynı araç içerisinde seyahat eden katılımcılar kampüse alınmayacaklardır.

 

Giriş sırasında size teslim edilen “tören rozetini” kampüste bulunduğunuz sürece takılı tutunuz.

 

Tüm katılımcıların tören öncesinden başlayarak, tören sırasında ve sonrasında sosyal mesafe kurallarına uymaları, ağız ve burunlarını kapatacak şekilde sürekli maske takmaları zorunludur. Tören öncesi sunucularımızın yaptığı bilgilendirmelere uyulması önemle arz edilir.